Napište nám:
capek@capek.us

Nadace
Foto
platba

Nadační fond Rosti a Ivy Čapkových

je zaměřen na podporu talentů akustické hudby a především bluegrassu.

Aktivně vyhledáváme muzikanty, kteří jsou nadaní, ale z jakýchkoli důvodů nemohou svůj talent plně rozvinout.

Takovým lidem budeme pomáhat například získat lepší hudební nástroj (který jim buď darujeme nebo na delší dobu zapůjčíme), dáme jim šanci na lepší hudební vzdělání (placení soukromých hodin, workshopů a masterclasses u nás či v zahraničí, stipendií na hudební škole, atd) nebo na prezentaci jejich umění (zajištění účasti na významných koncertech nebo recitálech).


K tomu samozřejmě musíme získat dostatečné množství finančních prostředků, ze kterých budeme financovat nákup hudebních nástrojů či hradit výše zmíněné náklady. Proto budeme velmi rádi pokud nás podpoříte jakoukoli částkou, jednorázově nebo pravidelně.

Veškeré peníze získané pro Nadační fond budou použity na tyto účely, za což můžeme ručit naším dobrým jménem, které jsme budovali po dlouhá léta práce v oblasti akustické hudby – ať už při výrobě hudebních nástrojů značky Čapek, tak například i koncerty, které pořádáme více než 10 let pod značkou Rosťa Čapek uvádí.Nadační fond Rosti a Ivy Čapkových

číslo účtu: 102 500 102/2010
vedený u FIO banky, a.s.
IBAN: CZ53 2010 0000 0001 0250 0102
BIC: FIOBCZPPXXX


Chouzavá 085, 252 10 Mníšek pod Brdy
Tel: +420-603-907416
Email: iva@capek.us

Potvrzení pro daňové účely vystavíme na požádání


Aktuálně:

Díky darům spojeným s koncertem Bély Flecka jsme na účet nadačního fondu převedli 29.000,-Kč! Přímo na koncertě se do pokladničky vybralo 5.102,- a "zaokrouhlováním" plateb za vstupenky přibylo dalších 23.538,-Kč, Iva a Rosťa dorovnali do celkové částky.

Nadační fond Rosti a Ivy Čapkových vybral letos pro účast na světoznámém workshopu Steva Kaufmana v USA Johanku Štanglovou, čerstvě 18letou mandolinistku z Plzně. Z fondu se bude financovat cesta (letenka tam i zpět), týdenní výuka nejlepšími muzikanty žánru, ubytování i strava. Gratulujeme!

MIMOŘÁDNÁ PŘÍLEŽITOST PRO MLADÉ TALENTY! Stejně jako v roce 2023, i v roce 2024 vyšleme jednoho studenta/studentku na věhlasný bluegrassový workshop do USA!!!
Nadační fond Rosti a Ivy Čapkových uhradí školné, ubytování i letenku!

Podmínky: věk 12-23 let (u neplnoletých nutný doprovod jednoho dospělého na vlastní náklady), občan ČR, středně pokročilý hráč na kytaru/banjo/housle/mandolínu/dobro/kontrabas, základní znalost AJ. Výběr proběhne na základě zaslané videopřihlášky (cca 3 -5 min), ve které se uchazeč/uchazečka krátce představí a předvede svou hru.
Termíny: zaslání videa na email iva@capek.us do 31.1.2024
vyhlášení výsledků do 10.2.2024
workshop proběhne 16.-22.6.2024 v Tennessee v USA


Díky darům spojeným s koncertem Tima O´Briena jsme na účet nadačního fondu převedli 12.000,-Kč! Děkujeme za Vaše příspěvky a "zaokrouhlování" plateb za vstupenky!.

V souvislosti s naším květnovým výročním koncertem jsme na účet nadačního fondu převedli 50.000,-Kč! Přímo na koncertě se do pokladničky vybralo 17.132,- (Rosťa a Iva Čapkovi dorovnali na 20.000,-) a "zaokrouhlováním" plateb za vstupenky přibylo dalších 28.538,-Kč (Rosťa a Iva dorovnali na 30.000,-Kč).

V lednu 2023 jsme ze zaslaných videopřihlášek vybrali jednoho mladého muzikanta, kterému umožníme zúčastnit se prestižního týdenního bluegrassového kempu v USA.
16letý banjista Honza Handlík pojede v červnu na Kaufman KAMP do Maryvillu v Tennessee.
Náš nadační fond mu uhradí nejen výuku, ale i ubytování, stravování a především letenku tam i zpět.
Honzovu přihlášku můžete vidět zde: https://www.youtube.com/watch?v=j6hOSsmDflY

Už v roce 2022, tedy prvním roce činnosti se díky nám předvedl 14letý banjista Matouš Turner na koncertě americké kapely Seth Mulder&Midnight Run, který jsme pořádali a 18letý Pavel Kudrna mohl strávit víkend s výukou hry na banjo a jamováním na Bluegrassové dílně v Malých Svatoňovicích.
Foto

Výroční zprávy


Výroční zpráva za rok 2022 zde
TOPlist