Napište nám:
capek@capek.us


Mandola F4/F5 Old Era

Fantastický nástroj, který u nás není zcela doceněn, model Old Era již patří do vyšší cenové kategorie. Jeho vzhled a barva tónu připomíná dobu mistra Lloyda Loara. Oproti A modelu má F5 sametovější tón.
U mandoly se používá stejné ladění jako u violy (C,G,D,A), díky tomu je možné tento nástroj použít v klasické hudbě, jazzu, irské hudbě, bluegrassu i world music.
Pro vrchní desku se používá dřevo minimálně 30 let staré a spodní deska je vždy vyrobena z jednoho kusu dřeva. Hlavice je opatřena trojlinkou a bohatým vykládáním v kombinaci bílé a barevné abalonové perleti.

Vrchní deska:smrk – masiv
Spodní deska:fládrovaný javor - masiv, jeden kus dřeva, tzv. švartna
Krk:javor
Hmatník:bombírovaný, eben, obvykle 29 pražců
Struník:gravírovaný
Doporučené struny:D’Addario, GHS

Mandola F4/F5 Old EraMandola F4/F5 Old EraMandola F4/F5 Old EraMandola F4/F5 Old EraMandola F4/F5 Old EraMandola F4/F5 Old EraMandola F4/F5 Old EraMandola F4/F5 Old EraMandola F4/F5 Old EraMandola F4/F5 Old EraMandola F4/F5 Old EraMandola F4/F5 Old EraMandola F4/F5 Old EraMandola F4/F5 Old EraMandola F4/F5 Old EraMandola F4/F5 Old EraMandola F4/F5 Old EraMandola F4/F5 Old EraMandola F4/F5 Old EraMandola F4/F5 Old EraMandola F4/F5 Old Era
TOPlist