Napište nám:
capek@capek.us

special

Rosťa Čapek uvádí...


Festival amerického bluegrassu v Praze!


Rob Ickes & Trey Hensley
Becky Buller, Ned Luberecki & Missy Raines
Jeff Scroggins & Colorado

Zcela výjimečně můžete vidět všechny tyto hvězdy na jednom podiu!


27.května 2019 v 17:00 a 20:30 hod
OREA Hotel Pyramida (sál Dlabačov)
Bělohorská 24, Praha 6

Vstupenky v ceně od 590,- do 890,-Kč objednávejte na iva@capek.us

Plán hlediště v pdf zde
koncert od 17:00
koncert od 20:30


Rob Ickes and Trey Hensley (USA) společná láska k bluegrassu, country, blues a western swingu vedla k partnerství dobristy Roba Ickese (který také skvěle hraje na lap steel kytaru) a kytaristy Trey Hensleyho. Duo přináší radost z tradiční americké hudby celému světu. Rob byl 15krát oceněn IBMA jako dobrista roku a byl zakládajícím členem kritiky oceňované bluegrassové kapely Blue Highway, ve které hrál 20 let. Trey je úžasný kytarista, zpěvák a skladatel písní. Loni v USA měli velmi úspěšnou tour s Davidem Grismanem a Tommy Emmanuelem. special
special

Jeff Scroggins & Colorado (USA) dvojnásobný vítěz národní soutěže banjistů, který si vytvořil vlastní styl - kombinace rocku a tradičního bluegrassu. Kapelu Colorado založil v Denveru se svým synem Tristanem, skvělým mandolinistou a výborným kytaristou Gregem Blakem. I housle a basa jsou obsazeny skvělými muzikanty. Už po několika letech existence získali několik ocenění IBMA.

special

Becky Buller (USA) dvojnásobná vítězka Grammy a osminásobná vítězka ceny IBMA, která přepsala historii bluegrassu, když vyhrála v jednom roce jak instrumentální tak vokální kategorii a byla i první ženou, která vyhrála cenu pro houslistku roku.
special
Missy Raines (USA) sedminásobná držitelka ceny IBMA pro nejlepšího hráče na basu, první žena a zároveň nejčastěji oceňovaná hráčka na tento nástroj v historii.


Ned Luberecki (USA) držitel cen IBMA 2018 pro nejlepšího banjistu roku, hraje v kapele The Becky Buller Band a vystupuje také se Stephenem Mouginem (z kapely Sam Bush Band) jako duo Nedski & Mojo. Ned hrál s Chrisem Jonesem a jeho kapelou the Night Drivers. special


TOPlist