Napište nám:
capek@capek.us

Night Drivers


Rosťa Čapek uvádí…

Chris Jones, Ned Luberecki
& The Night Drivers (USA)

a Spirituál Kvintet (CZ)25. dubna 2013 od 19:30
Hotel OREA Pyramida
Bělohorská 24, Praha 6Dvojkoncert výborné americké bluegrassové kapely z Nashvillu
a legendární české folkové kapely.


Fotogalerie (foto Jiří Nedvěd)

The Night Drivers The Night Drivers The Night Drivers The Night Drivers The Night Drivers The Night Drivers The Night Drivers The Night Drivers The Night Drivers The Night Drivers The Night Drivers The Night Drivers The Night Drivers The Night Drivers The Night Drivers The Night Drivers The Night Drivers The Night Drivers The Night Drivers The Night Drivers The Night Drivers The Night Drivers The Night Drivers The Night Drivers The Night Drivers The Night Drivers The Night Drivers The Night Drivers The Night Drivers


Spirituál Kvintet letos oslaví již 53.sezónu!

The Night Drivers - Chris Jones, Jon Weisberger, Ned Luberecki, Mark Stoffel

Chris Jones
Chris Jones (kytara) - zakladatel a frontman kapely The Night Drivers. Kytarista, skladatel a zpěvák, který začínal se skupinou Special Consensus a po přestěhování do Nashvillu hrál s Weary Hearts - jeho kolegové byli Ron Block (Alison Krauss & Union Station), Mike Bub (Del McCoury Band, 18 South) and Butch Baldassari. V pol. 90.let založil The Night Drivers a také nahrával např. s The Chieftains, Earl Scruggsem, Vassar Clementsem and Tomem T. Hallem


Jon Weisberger
Jon Weisberger (kontrabas) - má silnou pozici ve světě bluegrassu. Ke své práci s Chrisem, vystupoval i s takovými legendami jako jsou Jimmy Martin, Hazel Dickens, Roland White nebo Tony Trischka, Larry Cordle, Harley Allen, David Peterson a April Verch. Jeho skladby hraje mnoho známých umělců např. Del McCoury, Doyle Lawson, Blue Highway, the Infamous Stringdusters, Mountain Heart, the Gibson Brothers, Terry Baucom, the Chapmans, Blue Moon Rising, Dwight McCall, samozřejmě i Nedski-Mojo a the Night Drivers.
Ned Luberecki
Ned Luberecki (banjo) - více než 10 let je členem the Night Drivers a současně s tím již více než 25 let vystupuje jako host na mnoha nahrávkách a turné (Larry Cordle & Lonesome Standard Time, druhé banjo s Tony Trischkou - Double Banjo Bluegrass Spectacular) V r. 2007 začal vystupovat sólově jako Nedski a také v duetech (např. s členem the Infamous Stringduster Chris Pandolfim and členem Punch Brothers Noam Pikelnym). Vystupuje i s Stephen Mouginem (the Sam Bush Band) jako Nedski & Mojo.


Mark Stoffel
Mark Stoffel (mandolina) - připojil se k the Night Drivers před čtyřmi roky, ale s Chrisem spolupracuje už od 90.let, kdy se potkali v Markově rodném Německu. Nyní žije v Illinois.
Spirituál Kvintet - hraje ve složení Zdenka Tichotová (Zpěv, perkuse), Veronika Součková (Zpěv, perkuse), Jiří Holoubek (Zpěv, 12 strun. kytara), Dušan Vančura (Zpěv, kontrabas), Jiří Cerha (Zpěv, perkuse), Jiří Tichota (kytara), Pavel Peroutka (Zpěv, kontrabas)
TOPlist