Napište nám:
capek@capek.us


Uke banjo sopr��n s rezon��torem

Ukulele banja proslavil anglický komik George Formby. Natočil více naž 20 filmů a ve všech vystupoval se svým uke banjem. U nás jsou nejznámější filmy Jeho koníček a Z deště pod okap. Díky jeho svérázné hře se tento nástroj rychle rozšířil mezi ostatní muzikanty. V Čechách zpopularizoval tento nástroj Franta Turek ze skupiny KTO. Z českých uke banjistů jsou nejznámější Kapitán Kid, Jiří Suchý a Ondřej Havelka.
Díky typickému ladění "a, d, f#,h", které je stejné jako kytarové na sedmém poli, může na uke banjo začít hrát každý kytarista a tím rozšířit své hudební možnosti. Na uke banjo se používají většinou nylonové struny.
Obrázky, které vidíte, jsou orientační. Ukulelová banja mohou být více či méně zdobená, podle vaší objednávky.

Krk:může být mahagon, fládrovaný javor nebo ořech, dle objednávky
Hmatník:eben
Rezonátor:mahagonová nebo javorová fládrovaná dýha nebo ořechová kořenice
Blána:kožená nebo umělá
Tone ring:standardní
Struník:klasický
Mechaniky:banjové převodové
Stahovací kroužek na blánu:mosaz
Stahovací háčky:ocel
Flange:mosaz
Dřevěný věnec:skládaný nebo stáčený třívrstvý javorový, dle objednávky
Vykládání:dle objednávky

Uke banjo sopr��n s rezon��toremUke banjo sopr��n s rezon��toremUke banjo sopr��n s rezon��toremUke banjo sopr��n s rezon��toremUke banjo sopr��n s rezon��toremUke banjo sopr��n s rezon��toremUke banjo sopr��n s rezon��toremUke banjo sopr��n s rezon��toremUke banjo sopr��n s rezon��toremUke banjo sopr��n s rezon��toremUke banjo sopr��n s rezon��toremUke banjo sopr��n s rezon��toremUke banjo sopr��n s rezon��torem
TOPlist